Skóra po pięćdziesiątce, jak o nią zadbać?

Po 50-tym roku życia skóra zaczyna wyraźniej się starzeć, wysusza się, pojawiają się zmarszczki i zaniedbania. Jak to jednak jest, że jedna osoba w wieku sześćdziesięciu lat wygląda na 40, a inna na 80? Tak znacząca różnica w wyglądzie ciała i skóry wynika ze sposobu, w jaki o nią dbamy. I tak przykładowo osoby palące i prowadzące niezdrowy tryb życia będą starzeć się znacznie szybciej niż Ci, którzy o siebie dbają.

Jak dbać o skórę i młody wygląd po pięćdziesiątym roku życia? Po pierwsze i najważniejsze, należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, stosując właściwe kremy i środki nawilżające, dietę bogatą w witaminy, ograniczyć ilość soli i potraw wysokotłuszczowych oraz wysoko węglowodanowych. Należy też pamiętać, że skóra po 50-tym roku życia coraz mocniej traci naturalny kolagen, który do tej pory utrzymywał jej jędrność, elastyczność i rześki, sprężysty wygląd. Kolagen najprościej uzupełnić odpowiednimi preparatami medycznymi, ale znacznie lepsze efekty daje pożywienie bogate w wodę i dużo ruchu. To właśnie aktywność fizyczna sprawia, że wyglądamy i czujemy się młodsi, zdrowsi i pełniej korzystamy z życia.

Aby skóra osoby po 50-tym roku życia starzała się naturalnie należy też zadbać o nie przyspieszanie jej wysuszania poprzez długie opalanie się na słońcu. Opalajmy się jak najkrócej i unikajmy solariów, które także negatywnie wpływają na zdrowie naszej skóry.

Regenerację dojrzałej skóry skutecznie wspomogą m.in. witaminy A, C, E, kosmetyki zawierające kofeinę, kosmetyki, w których składzie znajdują się m.in. skrzyp, lucerna, algi morskie, ciesiołek, pokrzywa czy aloes.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.