Dieta pudełkowa – czy warto?

W ostatnim czasie coraz więcej osób stara się odżywiać regularnie i zdrowo. Nie każdy ma jednak czas na to, aby wszystkie posiłki przygotowywać sobie codziennie samemu. Z pomocą przychodzą firmy oferujące dietę pudełkową. W ciągu kilku lat zaczęto zauważać wysyp firm oferujących tego typu usługi. Czy warto skorzystać z diety pudełkowej? Czym wyróżnia się taka dieta? W jakiej cenie jesteśmy w stanie zamówić usługę? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to potoczne określenie na bardziej oficjalne, jakim jest catering dietetyczny. Stosunkowo młoda branża firm cateringowych oferujących tego typu usługi rośnie w zatrważająco szybkim tempie, co świadczy o popycie, jaki generuje owa branża. Działa to z pożytkiem dla klientów, ponieważ ceny oferowane przez firmy są coraz bardziej konkurencyjne. Nazwa diety pudełkowej pochodzi od pudełek, w jakich firmy ją oferujące pakują wybrane produkty żywieniowe dla swoich klientów. Dzięki jej wypromowaniu przez osoby obracające się w świecie show-biznesu stała się ona codziennością w wielu polskich domach.

Z czego składa się dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to kilka dań przygotowanych specjalnie na potrzeby osoby zamawiającej. Na początku należy ustalić z dietetykiem ilość kalorii, które powinniśmy spożywać w ciągu dnia tak, żeby osiągnąć oczekiwane przez nas efekty. Mowa tu zarówno o efektach wizualnych naszego ciała, jak i prozdrowotnych. Następnie firma cateringowa na bazie naszego zapotrzebowania ustali skład dziennej dawki gotowej do spożycia podzielonej zazwyczaj na pięć posiłków. Oczywiście są one odpowiednio dobrane, urozmaicone i codziennie możemy spodziewać się czegoś innego. Usługodawcy oferują w zestawach wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu jak węglowodany, białka czy witaminy. Smakowo również każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ oferowana gama produktów spożywczych jest bardzo duża.

Zalety i wady korzystania z diety pudełkowej

Przejdźmy do tego, w jaki sposób dieta pudełkowa może pozytywnie wpłynąć na nasze życie. Przede wszystkim, korzystając z oferty firm cateringowych mamy pewność, że spożywane przez nas składniki będą odpowiednio zbilansowane. Do wyboru mamy bowiem kilka rodzajów diety w zależności od tego, co potrzebujemy. Szczegóły ustalimy bezpośrednio z dostawcą. Innym istotnym plusem jest czas jaki zyskujemy. Kurier przywozi nam rano gotowe posiłki na cały dzień. Nie musimy więc po pracy spędzać wielu godzin tygodniowo w kuchni, a zaoszczędzony czas możemy wykorzystać np. na regenerację. Oczywiście zakup cateringu dietetycznego posiada także wady. Najpoważniejszą z nich jest koszt, który musimy ponieść za zakupioną usługę, więc nie jest to raczej coś, co odstraszy potencjalnych nabywców przez zamówieniem. Cena za dietę pudełkową wynosi zwykle między 35 a 90 zł za dzień. To, czy jest to dużo, czy mało każdy musi przeanalizować we własnym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *