Liposukcja nowoczesna

Liposukcja czyli zabieg potocznie nazywany odsysaniem tłuszczu to metoda, która polega na rozbijaniu i odsysaniu tłuszczu z miejsc, w których tłuszcz gromadzi się szczególnie łatwo i nie zawsze można usunąć go ćwiczeniami i odchudzaniem. Są to głównie obszary brzucha, ud i bioder. Metoda sama w sobie nie jest sposobem na odchudzanie, gdyż usuwa jedynie nadmiar tkanki tłuszczowej, dzięki czemu koryguje się kształt naszego ciała. Jest to jednak bardzo pomocne w walce z nadwagą i w połączeniu z gimnastyką i dietą przynosi rewelacyjne efekty.

Pozbywamy się tzw. oponek i fałd na brzuchu bezboleśnie i raz na zawsze, bowiem usunięte komórki tłuszczowe nie regenerują się. Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub znieczuleniu ogólnym uzależnione jest to od wielkości obszaru poddawanego liposukcji. Podczas zabiegu wykonywane są na ciele małe nacięcia przez które wprowadzana jest specjalna kaniula-głowica, która rozdrabnia tkankę tłuszczową.

Nowoczesny zabieg nazywany vibrolipo wykorzystuje specjalną głowicę pracującą w trzech płaszczyznach, dzięki czemu zabieg jest dokładniejszy i bardziej precyzyjny. Jednorazowo można usunąć do 3.5kg tłuszczu taką metodą i jeśli efekt jest niezadowalający operację można oczywiście powtórzyć. Całość jest bezbolesna i nie odczuwa się żadnego dyskomfortu podczas zabiegu. Pojawiają się czasami na ciele drobne zasinienia i opuchlizna jednak są one naturalną reakcją po zabiegu i ustępują po 2-3 tygodniach.

Różnicę widać od razu po zabiegu, jednak na pełny efekt końcowy należy poczekać około 2-3 tygodni. W tym czasie zalecane jest noszenie specjalnej bielizny uciskowej gdyż po zabiegu skóra początkowo jest wiotka i czasami obwisła. W niektórych przypadkach kiedy liposukcji poddawany jest duży obszar ciała końcowy efekt czasami korygowany jest jeszcze chirurgicznie i wycina się nadmiar obwisłej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.