Obiekty sportowe – wytyczne od 6 czerwca

Od 6 czerwca zmieniły się wytyczne dotyczące korzystania z basen, siłowni i obiektów sportowych. Jednocześnie we wszystkich tych miejscach obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa, które mają zminimalizować zakażenia korona wirusem. Jak aktualnie wygląda funkcjonowanie klubów sportowych, fitness oraz inne miejsca do uprawiania aktywności fizycznej?

Jak korzystać z fitnessu, siłowni i basenu?

W siłowni i fitness klubie nie ma narzuconej liczby osób, które jednocześnie mogą korzystać z oferowanych aktywności. Jednak właściciele muszą zadbać o to, aby ćwiczący zachowali dwumetrowy dystans. Dodatkowo sprzęt powinien być rozstawiony w odległości min. 1,5 m. Konieczne jest regularne wietrzenie pomieszczeń i przerwa dezynfekcyjna. Na basenach obowiązuje limit osób – 1 na 10 mkw. Z basenu mogą korzystać jednocześnie 4 osoby na tor, ale nie więcej niż 150 osób. Obłożenie nie powinno być większe niż połowa możliwości obiektu. Na pływalniach możliwe jest skorzystanie z saun, jacuzzi i brodzików dla dzieci. We wszystkich obiektach obowiązuje dwumetrowy dystans w kolejkach do kasy, do przebieralni czy do wejścia. Taki sam dystans powinny zachować osoby pływające.

Ćwiczenia na obiektach sportowych

Z zachowaniem odpowiedniego dystansu umożliwiono również organizowanie zajęć na otwartej przestrzeni. Dotyczy to lasów, parków, a także boisk. Jednocześnie w zajęciach może wziąć udział max. 150 osób. Zawody w halach sportowych mogą odbywać się bez udziału publiczności, a maksymalna dopuszczalna liczba uczestników to 150 osób. Przy zachowaniu reżimu sanitarnego można organizować wydarzenia i zawody sportowe, zajęcia ze wspinaczki czy nordic walking. Wszystkie siłownie plenerowe, parki linowe, trampolinowe, rekreacyjne i rozrywki mogą zostać otwarte. Wszystkie aktywności zarówno te wykonywane wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz zwolnione są z obowiązku noszenia maseczki czy zakrywania nosa i ust.

Dodatkowe obostrzenia

We wszystkich obiektach sportowych i rekreacyjnych konieczne jest zapewnienie stanowisk do dezynfekcji rąk, szczególnie w obszarze wejścia i recepcji, przy wyjściu z toalet i w każdej sali do ćwiczeń. Klienci powinni dezynfekować sprzęt po każdym użyciu, a w miarę możliwości korzystać z własnych przyborów do ćwiczeń (np. maty). Przy recepcji powinna przebywać tylko jedna osoba. Pracownik zobligowany jest do dezynfekcji blatu po każdym kliencie. Podobnie jest z szafkami na ubrania. W toaletach obowiązuje wyłączenie z użytku suszarek nadmuchowych do rąk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.