Naturalne sposoby na ból głowy

Odwieczny problem znacznej części społeczeństwa na całym świecie – uporczywa migrena, która odbiera ochotę do życia. Ból głowy nie wybiera i doskwiera osobom bez względu na wiek, płeć czy miejsce zamieszkania. Potrafi skutecznie popsuć dzień i uniemożliwić wykonanie pozornie prostych czynności. Niemniej, ból głowy często stosowany jest jako wymówka od różnych obowiązków, bo trudno jest zweryfikować czy faktycznie występuje, ale kiedy naprawdę rozboli nas głowa od razu szukamy rozwiązania, którym głównie są środki farmakologiczne.

Metod walki z uporczywym bólem głowy jest bardzo wiele. Najczęściej sięgamy po proszki i tabletki przeciwbólowe, które mają zlikwidować wszelkie dolegliwości w kilka minut. Co jednak, gdy leki są niewskazane, a ich zażywanie może nam zaszkodzić? Wtedy warto sobie przypomnieć o domowych sposobach walki z bólem głowy, które z powodzeniem stosowały nasze babcie. Zamiast sięgać po kolejną porcję medykamentów, wypróbuj naturalną opcję przeciwdziałania migrenie, która może być równie skuteczna, a nie będzie nadwyrężać wątroby.

Young Attractive Man With A Headache

Przyczyną bólu głowy może być stres, bezsenność, wrażliwość na zamiany pogody, nieodpowiednia dieta oraz poważniejsze dolegliwości. Warto zatem dokładnie obserwować swój organizm, by właściwie zareagować na dane objawy. Niektóre produkty jak np. kawa, ser, czekolada oraz wino mogą przyczynić się do wystąpienia migreny. Również odwodnienie, głód czy niedobór lub nadmiar snu mogą skutkować silnym bólem głowy. W takim wypadku konieczne jest wyeliminowanie szkodliwych nawyków i potraw, które źle wpływają na kondycję naszego organizmu.

Metody walki z migreną

  • Znanym od starożytności sposobem walki z bólem głowy jest masaż. Rozmasowując skronie, czoło oraz kark można zniwelować dyskomfort. Masaż można wykonać samodzielnie pocierając kciukami skronie lub zgłosić się do specjalisty.
  • Na migrenę świetnie sprawdzają się również okłady. Zimny lub gorący kompres należy położyć na czole lub karku, by po kilku chwilach poczuć ulgę.’
  • Pomocne będą również olejki eteryczne. Aromaterapia z użyciem zapachów: lawendowego, majerankowego, rumiankowego, różanego, miętowego, bazyliowego i z melisy czy to w formie okładów, czy inhalacji sprawi, że ból głowy zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
  • Warto również zwrócić uwagę na lecznicze właściwości ziół, które przy bólach głowy stosowane są także dziś. Szczególnie zaleca się stosowanie wyciągów wierzby i złocienia maruny. Obie rośliny wykazują silne działanie przeciwbólowe. Kora wierzby ponadto pomaga zwalczyć stany zapalne i gorączkę. Natomiast złocień miruny likwiduje ból głowy równie szybko jak specyfiki dostępne w aptekach, dlatego też bardzo często nazywany jest naturalną aspiryną.

Poza tym naturalny lek nie obciąża błony śluzowej żołądka, dzięki czemu skutki niepożądane występują bardzo rzadko. Warto zatem zapamiętać powyższe metody i korzystać z nich w razie silnego bólu głowy.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.