Sporty na jesień

Jesienią, by uprawiać sport nie trzeba tylko regularnie odwiedzać siłowni czy sali fitness. Niższą temperatura nie jest przeszkodą do uprawiania różnych aktywności na świeżym powietrzu. Nawet deszcz można wpisać w plan treningu, ubierając odpowiednią, nieprzemakalną odzież. Jaki rodzaj sportu sprawdzi się jesienią? Poniżej nasze niezawodne propozycje.

Jogging

Optymalna temperatura do biegu to kilka stopni Celsjusza powyżej zera. Mając na sobie szalik i czapkę można bez przeszkód przebiec wiele kilometrów. Organizm w takich warunkach doskonale się hartuje i jednocześnie spala mnóstwo kalorii. Ponadto chłodniejsze powietrze sprawia, że czujemy się bardziej rześko, przez co bieg bywa efektywniejszy.

Kay4yk/bigstockphoto.com

Nordic walking

Piękne jesienne krajobrazy można podziwiać w czasie spaceru z kijami. Moda na nordic walking przybyła do Polski kilka lat temu i stale zyskuje kolejnych zwolenników. Taki intensywny spacer można realizować w grupie, by było jeszcze przyjemniej. Co ważne, marsz dzięki kijom zdecydowanie bardziej pobudza mięśnie do pracy i spalania dodatkowych kalorii. Taką aktywność może uprawiać każdy, dopasowując intensywność marszu do swoich możliwości.

Trekking

Góry w okresie jesiennym prezentują się przepięknie, dlatego spacer malowniczymi ścieżkami w celu zdobycia szczytu to najlepsza opcja na aktywność fizyczną. Warunek to odpowiednie buty zakrywające kostkę oraz kurtka chroniąca przed wiatrem. Jednak górską wędrówkę należy organizować tylko w czasie odpowiedniej pogody, by unikać niebezpiecznych sytuacji wysoko w górach. Szlaki mają różne stopnie trudności, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Joga

Mata i odzież termoaktywna pozwalają ćwiczyć jogę na świeżym powietrzy również jesienią. Bliskość natury dodatkowo zwiększy doznania podczas wykonywania danych pozycji. Joga aktywizuje mięśnie, poprawia koncentrację i równowagę, a za sprawą ćwiczeń rozciągających przeciwdziałam różnym dolegliwościom bólowym, np. pleców. Ponadto joga to również medytacja, dzięki której można pozbyć się nadmiaru stresu i złych emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.