Menu po 50-tce

Jakość życia, szczególnie po pięćdziesiątce, zależy od Twojego zdrowia. Możesz o nie zadbać stosując specjalną dietę, która dostaczy Ci wszystkich niezbędnych składników odpowiednich w Twoim wieku. To co jesz, ma bezpośredni wpływ na Twoje samopuczucie.

Zwolnij tempo

Jest tego oczywista przyczyna. Organizm człowieka funkcjonuje inaczej i ma inne potrzeby w różnym wieku. Wkraczając już w poważniejszy wiek, musisz się przygotować na to, że niektóre procesy będą zachodziły wolniej. Na wolniejszy bieg przejdzie również Twój układ pokarmowy. To naturalny bieg rzeczy, więc nie ma powodów do niepokoju. Dlatego musisz wziąć pod uwagę to, by dodatkowo go nie obciążać niewłaściwą dietą. Twoja przemiana materii będzie trwała dłużej (jest to zauważalne szczególnie u kobiet w okresie menopauzy). Spadnie też zapotrzebowanie na kalorie, co jest normalną odpowiedzią na obniżenie aktywności fizycznej.1154395_salad

Jedz regularnie

Po pięćdziesiątce obniża się też sprawność funkcjonowania układu trawiennego. Dlatego musisz wyrobić sobie nawyk regularnego odżywiania, do którego przyzwyczaisz swój organizm. Nic tak nie zaburza jego pracy jak nieregularne jedzenie albo podjadanie między posiłkami. Nie popadaj jednak w rutynę, jeśli chodzi o wybór posiłków. Monotonna dieta szybko doprowadzić może do niedoborów ważnych substancji odżywczych. Swoje menu urozmaicaj jak tylko się da. Twój układ trawienny będzie pracował sprawniej, jeśli dostarczysz mu też codziennie odpowiednią porcję błonnika. Jego źródłem jest pełnoziarnisty chleb, rośliny strączkowe i wszystkie warzywa i owoce niepozbawione skórki. Potrawy ciężkostrawne i wysokotłuszczowe zastąp bogatymi w witaminy sałatkami albo warzywami gotowanymi na parze. Nie odmawiaj sobie nabiału, który zawiera cenny dla Ciebie wapń. Wyeliminuj słodycze i wysokosłodzone napoje, ogranicz stosowanie soli. W zamian pij dużo wody .

Recepta na burzę hormonów

Efekty zobaczysz natychmiast. Jeśli zachowasz odpowiednią równowagę składników dostarczanych do organizmu, nie bedzie brakowało Ci wigoru. Dobrze przemyślana dieta pomoże Ci łatwiej wejść w okres przekwitania. Dla mężczyzn jest to łatwiejsze w sposób naturalny ponieważ dłużej opierają się oni mijającemu czasowi. Dodatkowo menu ustalone pod kątem wieku zmniejszy ryzyko przykrych dolegliwści i chorób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.