Kilka sposobów na przetłuszczające się włosy

Przetłuszczanie się włosów spowodowane jest zbyt dużą aktywnością gruczołów łojowych skóry. Im bardziej są one aktywne, tym mniejsza szansa na właściwe odparowanie z włosa gromadzącej się w nim wody. Zbyt duża ilość wody we włosach powoduje ich obciążenie, posklejanie i utratę naturalnej puszystości.

Żeby zapobiec ciągłemu przetłuszczaniu się włosów, należy bezwzględnie stosować delikatne szampony przeznaczone do włosów z problemami przetłuszczania się, myć głowę codziennie lub, co dwa dni pamiętając o delikatnym wcieraniu szamponu w skórę głowy i uważaniu na wszelkie podrażnienia skóry. Korzystnie jest łączyć szampon z odżywką tej samej marki – możemy mieć wtedy pewność, że szampon i odżywka będące sobą współpracować dla odpowiedniego poprawienia kondycji naszych włosów.

Unikajmy bardzo mocnego, energicznego wycierania włosów i szczotkowania – gwałtowne ruchy jeszcze bardziej osłabią ich strukturę. Warto też skorzystać ze specjalnych suplementów diety dopasowanych do włosów przetłuszczających się, kosmetyków hypoalergicznych (nawet tych dla włosów dziecięcych, im delikatniejsze tym lepiej), wyciągów ziołowych takich jak wyciąg z czarnej rzepy, chmielu, łopianu, dziegciu i rumianku oraz maseczek i toników wysuszających (np. z glinki zielonej).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.