Nie daj się zmarszczkom – zachowaj młodość

Pojawianie się zmarszczek jest faktem, przed którym każdy z nas, wcześniej czy później stanie. Zachowując jednak zdrowy rozsądek i podstawowe zasady dbania o skórę i zdrowie naszego organizmu możemy skutecznie zminimalizować rozrastanie się zmarszczek i zapobiec ich gwałtownemu pojawianiu się na twarzy, szyi, ramionach i dekolcie.

Każdego dnia świadomie i nieświadomie sprzyjamy powstawaniu nowych zmarszczek na naszym własnym ciele. Jak nie przykładać ręki do nienaturalnego postarzania się naszej skóry?

Przede wszystkim należy przestrzegać kilku bardzo podstawowych zasad:

 

  • nie opalać się zbyt często na słońcu,
  • nie nadużywać solarium (to właśnie słoneczne i solarne promieniowanie wysusza naszą skórę, pozbawia ją jędrności, powoduje utratę nadającego jej elastyczność kolagenu i tym samym wywołuje zmarszczki),
  • uważać na niekontrolowaną mimikę twarzy, a dokładniej postarać się nie wykrzywiać twarzy do nienaturalnych grymasów, które również przyspieszają proces starzenia,
  • dbać o odpowiednie nawilżenie skóry zarówno poprzez właściwą pielęgnację (stosowanie kremów i balsamów nawilżających), jak i dietę bogatą w warzywa i owoce, oraz witaminy A,B,C,E, które naturalnie wspomagają nawilżanie ciała.

 

Pamiętać należy również o stosowaniu właściwego demakijażu, dzięki któremu kolejne warstwy nawilżających kremów lepiej wchłoną się w skórę i nie spowodują zbędnych zatorów, wyprysków i zmian skórnych twarzy.

Naturalny proces starzenia się ciała przebiega bardzo wolno, dlatego nie pomagajmy mu dodatkowo przez złe odżywianie, brak dbałości o skórę czy nieumiarkowane opalanie się na słońcu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.