Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to stosunkowo nowa metoda usuwania owłosienia, która powoli wypiera tradycyjne, takie jak wosk, kremy depilujące czy depilatory, ze względu na swoją skuteczność – włosy usuwane są na stałe. Do zabiegów tego typu najchętniej stosuje się laser diodowy LightSheer amerykańskiej firmy Coherent/Lumenie, który uznawany jest za najlepszy. Wyposażone jest w niego wiele gabinetów i salonów kosmetycznych w kilku największych miastach Polski.

Zabiegom tym może się poddać praktycznie każdy, mimo to poprzedzone są one konsultacją lekarską, podczas której określa się typ skóry, by móc dokładnie zaplanować ilość zabiegów. Zależna jest ona od partii ciała i rodzaju włosów – im ciemniejsze i grubsze owłosienie, tym łatwiej je usunąć. Zwykle przeprowadzane jest od 4 do 7 zabiegów, co spowodowane jest cyklicznością wzrastania włosów – przy pierwszym zabiegu usuwa się od 40% do 60%. W następnych latach zaleca się przeprowadzanie tzw. zabiegu przypominającego.

Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, np. działaniu lasera nie powinna poddawać się kobieta w ciąży, osoby ze świeżą opalenizną lub łuszczycą. Na kilka tygodni przed zabiegiem należy zaprzestać wizyt w solarium, stosowania samoopalaczy, peelingów, kremów z retinolem, depilacji woskiem, pęsetą lub depilatorem, preparatów ziołowych (zawierających nagietek, dziurawiec) i antybiotyków.

Nie jest to metoda groźna dla zdrowia i nie powoduje ona uszkodzeń skóry, możliwe jest jednak wystąpienie lekkich podrażnień i zaczerwienienia, które ustępują po kilku dniach od zabiegu. Usuwanie owłosienia laserem nie jest bolesne, szczególnie że laser LightSheer posiada szafirową głowicę chłodzącą, która czyni zabieg przyjemniejszym. W przypadku osób wyjątkowo wrażliwych, możliwe jest zastosowanie specjalnej maści znieczulającej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.