Mezoterapia

Mezoterapia to niechirurgiczna metoda pozwalająca na zmniejszenie objawów starzenia się skóry. Przede wszystkim wygładza ona zmarszczki i zapobiega zwiotczeniu skóry na twarzy i szyi. Ponadto poprawia kondycję naszych włosów, pomaga zwalczyć celulit i rozstępy.

Metoda oparta jest na specjalnych niewielkich dawkach substancji odżywczych, wygładzających i nawilżających, które w precyzyjny sposób są wstrzykiwane w odpowiednie miejsca na naszym ciele lub twarzy. Ponieważ substancje dzięki tej metodzie wprowadzane są w głębsze partie skóry omijając barierę naskórkową, efekty działania są natychmiastowe i wielokrotnie bardziej efektywne niż standardowe zabiegi kosmetyczne.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu odpowiednio dobranej cienkiej igły. Nakłucia i transport substancji w głębsze partie skóry odbywają się na wybranej części ciała co 0,5-1,5cm. Nakłucia nie są bardzo bolesne, jednak dla pacjentów z niskim progiem bólu stosuje się kremy znieczulające przez wykonaniem zabiegu. Malutkie ślady po zabiegu od nakłucia utrzymują się od 6 do 72 godzin po czym znikają bez śladu. Czasami mogą pojawić się niewielkie siniaki, jednak one również znikają po krótkim czasie.

Po zabiegu stosuje się odpowiedni masaż, który pozwala na równomierne rozprowadzenie wstrzykniętych składników. Chociaż od razu po zabiegu widoczne są efekty w postaci wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenia skóry, efekty długotrwałe można uzyskać dopiero po serii kilku zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.