Lifting twarzy

Lifting twarzy jest to zabieg redukujący zmarszczki. Polega na usuwaniu nadmiaru skóry, dzięki czemu otrzymuje się odpowiednio napiętą i wygładzoną twarz. Przy liftingu twarzy wykonuje się dodatkowo lifting czoła polegający na podnoszeniu łuków brwiowych lub korektę powiek.

Zabieg przeprowadzany jest przy miejscowym znieczuleniu i trwa od dwóch do czterech godzin w zależności od tego, jak rozległy jest zabieg. Wykonuje się specjalne cięcia chirurgiczne na powięzi mięśniowej mięśni mimicznych. Cięcia przebiegają w niewidocznych miejscach we włosach, w okolicach skroni i uszu po to, aby blizny były niewidoczne po zagojeniu się.

Aby uzyskać pożądany efekt napina się odpowiednio powięź mięśni mimicznych i usuwa się nadmiar tkanek. Czasami zabieg połączony jest z dodatkowym odsysaniem tkanki tłuszczowej w okolicach policzków lub jeśli jest to konieczne i występuje niedobór tkanki tłuszczowej, wypełnia się te miejsca tkanką pochodzącą od pacjentki. Po operacji pozostaje się 2 dni w klinice z elastycznymi opatrunkami na twarzy, które pomagają ukształtować się tkance po zabiegu.

Po 4-5 dniach zdejmowane są szwy w okolicach ucha, natomiast po 10-14 dniach zdejmowane są szwy we włosach. Dodatkowo zaleca się stosowanie zimnych kompresów, gdyż po zabiegu często na twarzy pojawiają się siniaki i obrzęki, które jednak są naturalnym efektem zabiegu i znikają po paru dniach. Samo gojenie się blizn jest procesem dosyć długim i trwa kilka miesięcy. Po tym czasie jednak blizny bledną całkowicie i są prawie niezauważalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.