Jak samodzielnie wykonać peeling skóry?

Aby samodzielnie wykonać poprawiający wygląd skóry peeling przygotujmy się do niego właściwie. Peeling – czyli złuszczanie martwych komórek naskórka, rozjaśni skórę naszego ciała, zregeneruje ją i zdecydowanie odżywi. Jest to czynność prosta do samodzielnego wykonania i przyjemna, dlatego jeśli mamy chwilę czasu- skorzystajmy z tej opcji i sami wpłyńmy pozytywnie na naszą skórę.

Przygotować należy:

  • pumeks,
  • gąbkę lub do wyboru naturalne ziarenka maku, ryżu, soli morskiej (naturalnej lub specjalnej do wykonywania peelingu), a nawet bardzo drobno zmielone łupinki orzechów.

Wykorzystać możemy również różnego typu żele i preparaty peelingujące – ale najlepszy efekt i tak dadzą składniki czysto naturalne, nie zawierające konserwantów i sztucznej chemii.

Ważne by w składzie środków, które wykorzystamy do peelingu były witaminy A (zapobiega szybkiemu starzeniu się skóry), E (poprawia sprężystość i elastyczność skóry), C (tzw. witamina młodości) lub F (przeciwdziała pęknięciom i wysuszeniu skóry).

Jak wykonać peeling: nanieść wybrany środek na skórę rąk, nóg, łokci, pośladków itd. i delikatnie pocierać. Nic prostszego, a daje piorunujące efekty!

Najkorzystniejsze jest przeprowadzenie peelingu w odstępach 28-30 dni, jest to czas, w trakcie którego stary naskórek obumiera i wymaga złuszczenia, by udostępnić miejsca dla nowych, zdrowszych i zregenerowanych komórek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.