Sanatorium Lądek Zdrój – podstawowe informacje

Sanatorium w Lądku Zdroju (województwo dolnośląskie) to doskonały sposób na połączenie medycznych zabiegów, rehabilitacji i czystej przyjemności. Małe miasteczko, w którym usytuowane jest sanatorium mieści się w otoczeniu przepięknych Gór Złotych, w niewielkim oddaleniu od masywu Śnieżnika, który od lat jak magnes przyciąga turystów stęsknionych za świeżym powietrzem, górskimi krajobrazami i zielenią, której tak często brak w wielkich, zatłoczonych miastach. Poza niewątpliwą atrakcją turystyczną w postaci przesyconych niebywałą kolorystyką gór warto też zwrócić uwagę na relaksacyjny wręcz charakter lądeckiego sanatorium. Znajdziemy tu zarówno zabiegi odprężające i odświeżające ciało, jak i typowe lecznicze – łagodzące bóle i wspomagające zdrowe życie.

Wieczorem natomiast kuracjuszy czekają wyjątkowe atrakcje jak specjalne kawiarnie dla gości przebywających w sanatorium, urokliwe dancingi – niemal jak sprzed lat i małe, ale nowoczesne i kuszące dobrą muzyką kawiarenki.

Za dnia możemy się, więc przygotować na źródlane zabiegi lecznicze, odrestaurowaną pijalnię wód „Wojciech” (kiedyś Marienbad), która jest jedną z najstarszych w Europie, korzystanie z zabiegów wodami radonowymi, w zdrowy relaks i odpoczynek, a popołudniami czekają nas wyjątkowe wycieczki szlakami turystycznymi, spacery w okolicy pełnej zieleni i oczywiście wieczorne pląsy.

Lądeckie sanatorium polecane jest szczególnie osobom cierpiącym na choroby reumatyczne, ortopedyczne i neurologiczne. Tylko w warunkach całkowitego relaksu, miłej atmosfery w towarzystwie życzliwych ludzi i profesjonalne, dopasowane do klimatu i dóbr naturalnych zabiegi medyczne, pomogą w wyżej wymienionych schorzeniach i sprawią, że każdy kuracjusz bardzo szybko będzie chciał znów tutaj wrócić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.