Aqua aerobic

Aqua aerobic, czyli aerobic w wodzie, jest doskonałą formą ćwiczeń i rehabilitacji dla osób starszych. Opór, jaki stawia woda sprawia, że ćwiczenia są bardziej efektywne niż zwykłe ćwiczenia, przy czym – co ważne w starszym wieku – nie obciążają tak kręgosłupa, stawów czy wiązadeł jak ćwiczenia klasyczne.

Zajęcia odbywają się na basenie w rytm muzyki. Ich uczestnicy powtarzają ruchy za instruktorem. Zaletą jest fakt, że nie trzeba umieć pływać, żeby brać udział w zajęciach. Urozmaicenie stanowią wykorzystywane do ćwiczeń pianki, deski ratunkowe czy ciężarki na kostki i nadgarstki, dzięki czemu trening traktowany jest raczej jako zabawa i relaks, a nie duży wysiłek fizyczny.

Ćwiczenie w wodzie nie powoduje kontuzji, rozluźnia mięśnie i działa na poprawę samopoczucia. W zasadzie nie ma przeciwwskazań by wybrać taką formę sportu. Bez obaw o zdrowie mogą w nim uczestniczyć osoby z osteoporozą, z artretyzmem lub z problemami kostno-stawowymi. Szczególnie polecany jest osobom po przebytych zwichnięciach czy złamaniach, odczuwającym bóle kręgosłupa i stawów oraz osobom otyłym.

Aqua aerobic, oprócz zalet typowo rehabilitacyjnych, ma również wiele korzyści, które weźmie pod uwagę każda kobieta: skutecznie modeluje sylwetkę, ujędrnia skórę, poprawia kondycję organizmu i pozbywa się z organizmu zbędnych kilogramów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.