Salsa dla seniorów

Wydawać by się mogło, że gorące, kubańskie rytmy porwą do tańca głównie młodych ludzi. To bzdura! Tańczyć każdy może, a nawet powinien! Wiek powyżej 50 lat nie jest tu przeciwwskazaniem. Wręcz przeciwnie – aktywność fizyczna jest szczególnie ważna u seniorów! Jakie mogą dać im korzyści zajęcia z salsy?

Dobry wpływ na samopoczucie psychiczne

Przede wszystkim aktywność fizyczna to wyzwalacz hormonów szczęścia. Ruszając się fundujemy sobie zatem potężną dawkę czystej radości. Dobre samopoczucie to tylko skutek uboczny treningu, jednak kto nie lubi wprawiać się w doskonały nastrój? Po zajęciach z salsy każdy senior będzie pełen energii życiowej, optymizmu i motywacji do działania. To, o czym warto pamiętać, to fakt, że po 50 urodzinach warto dbać nie tylko o zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Spokój ducha, czas dla siebie, duma z osiąganych postępów – to wszystko jest ważne dla seniorów.

Ograniczenie dolegliwości bólowych

Hormony szczęścia, które wydzielają się podczas aktywności fizycznej, są odpowiedzialne za poprawę kondycji psychicznej – to oczywiste. Jest jednak coś jeszcze. Dzięki nim bowiem zmniejszają się dolegliwości bólowe, a to bardzo ważne, szczególnie dla osób, które mają choroby przewlekłe. Taniec poprawia krążenie. Podczas niego organizm się dotlenia a mięśnie zaczynają pracować sprawniej, przestają być spięte i ciało staje się rozluźnione a stres, który kumulował się przez jakiś czas, odchodzi w zapomnienie.

Kto może wziąć udział w zajęciach salsy dla seniorów?

Każdy, kto skończył 50 rok życia i komu pozwala na to zdrowie. Osoby, które chcą zadbać o siebie, nauczyć się czegoś nowego i zawrzeć nowe, fascynujące znajomości, szybko uzależnią się od zajęć tanecznych – z pożytkiem dla ich zdrowia psychicznego i fizycznego! Zajęcia nie są wyczerpujące, ale dostarczają odpowiednią dawkę ruchu, dostosowaną do indywidualnych możliwości i umiejętności.

Salsa to energia w czystej postaci a regularne uczęszczanie na zajęcia to doskonała okazja do tego, aby nauczyć się czegoś nowego, zadbać o kondycję i poznać cudownych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.