Basen a kondycja seniora na każdy dzień

Korzystanie z basenu doceniane jest przez starszych i młodszych od lat, nie bez powodu zresztą uważane jest za jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej wszechstronnie działających na organizm dziedzin sportu. Po 50-tym roku życia, nasze ciało z każdym dniem coraz bardziej traci swoją odporność i wydajność fizyczną, dlatego musimy dbać o to, aby pomagać mu w skutecznej regeneracji i sprawiać, by nie przeszkadzało nam własne ciało, zarówno, jeśli chodzi o nadmierną wagę jak i o wszelkie rodzaju problemy z kręgosłupem, stawami, bólami przy wstawaniu czy chodzeniu. Na wszystkie w/w problemy i wiele innych pomoże nam właśnie pływanie na basenie.

Ruch w wodzie korzystnie wpływa na utrzymanie właściwej równowagi naszego ciała, naturalnie pionizuje naszą sylwetkę i dba i jej ładny kształt. Ponadto działa relaksująco z jednej i oddającej z drugiej strony na cały układ mięśniowy oraz właściwą pracę stawów naszego organizmu. Jeśli i Ciebie dotknęły problemy z bólem kolan, stawu biodrowego czy stawów stóp to basen powinien być pierwszy miejscem, do którego udasz się po naturalne leczenie dolegliwości.basen

Wodne pływanie wspomaga również pracę układu oddechowego, sprawi także, że zarówno płuca, serce, jak i w wszystkie komórki będą lepiej dotlenione, a co za tym idzie my sami będziemy czuli się o wiele bardziej rześcy i energiczni. Poprawi się również krążenie, ciśnienie krwi i dzięki temu szybko wzrośnie wydolność serca.

To jednak nie koniec plusów. Pozytywne efekty pływania odczujemy również w układzie trawiennym, którego przemiana materii przyspieszy się i zdecydowanie poprawi a w układzie moczowym zaobserwujemy lepszą pracę nerek i pęcherza moczowego. I wreszcie na koniec, choć to może powinien być zachęcający początek, basen poprawi nasze samopoczucie, przyczyni się do obniżenia poziomu stresu, lęków i napięć a my sami, po prostu będziemy o wiele mocniej zadowoleni z życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.